Karbantartás

Épület-villanyszerelésés elektromos munkálatok kivitelezése

Az épületüzemeltetés 2 fő ágazata


A műszaki és az infrastrukturális. Egy adott ingatlannál nagyon fontos, hogy műszaki szempontból megbízható és sűrű váratlan problémáktól, meghibásodásoktól mentesen működhessen. Amennyiben egy üzemeltető „jó gazda” szemmel, sajátjaként tekint, és nagy odafigyeléssel gondoskodik a rábízott ingatlanra, így a sok, nem várt bosszantó probléma elkerülhető, megelőzhető. Ennek elérése érdekében, illetve hogy minél kevesebb „felesleges” kiadást keljen elkölteni arra az adott ingatlanra, folyamatos megelőző, valamint tervszerű karbantartást kell elvégezni. Ez műszaki szempontból lehet gépészet, gyenge-erősáramú berendezés, építészet, egyéb. Az épületeknek az állagmegóvása is nagyon fontos tényező. Ide tartozik minden olyan karbantartási munkálat, ami hosszú távon megőrzi az ingatlan jó műszaki állapotát. Ezen műszaki egységeket figyelembe véve, egy megbízható, problémamentes sok-sok évig precízen működő létesítményt tudhatunk magunkévá.

A karbantartás a használatban lévő tárgyi eszköz folyamatos, zavartalan, biztonságos üzemeltetését szolgáló javítási, karbantartási tevékenység, ideértve a tervszerű megelőző karbantartást, a hosszabb időszakonként, de rendszeresen visszatérő nagyjavítást, és mindazon javítási, karbantartási tevékenységet, amelyet a rendeltetésszerű használat érdekében el kell végezni, amely a folyamatos elhasználódás rendszeres helyreállítását eredményezi.


Javító karbantartási munka


A javító karbantartási munka alatt az épület elfogadható műszaki szinten tartásához szükséges, vagyis folyamatos izzócserék, meglazult csavarok meghúzása (pl.: zárakon, nyílászárókon egyéb használati eszközökön), festett falon szennyeződés eltüntetése, ajtó-ablak beállítás az évszakoknak megfelelően, zárcsere, esetlegesen meghibásodott eszközök javítása illetve cseréje, pótlása. Az e fajta munkákkal napi szinten kell foglalkozni mivel használati tárgyakról, eszközökről, van szó, amik természetesen meghibásodnak, eltörnek, tönkremennek, elszennyeződhetnek, stb. hiszen mindennapi használatunkban vannak.

Ezen munkák egy épületgondnok napi feladatainak nagy részét töltik ki, ami függ attól is, hogy milyen jellegű, illetve milyen méretű ingatlanról van szó.


Tervezett karbantartási munka


A tervezett karbantartási munkák alatt azt értjük, hogy minden téren megakadályozzunk egy bekövetkezhető meghibásodást, egy hűtés illetve fűtés leállást, egy beázást stb.

Egy adott ingatlanon belül ha nincsenek megfelelő időközönként karbantartva a gépészeti berendezések, az elektromos berendezések, a kert, az épületfelügyeleti rendszer, a gyenge és erősáramú berendezések, a tűzjelző, a riasztó, a kamerás megfigyelő, a beléptető, az ipari kapuk, a sorompók, építészeti egységek és még számos rendszert sorolhatunk ide, amik meghibásodhatnak és megkeserítik, sokszor lehetetlenné teszik mindennapi életünket. Egyszóval az ingatlan illetve az ingatlanon belül beépített műszaki és építészeti egységek folyamatos, tervezett karbantartása az épület állagmegóvása nagymértékben befolyásolja a nagyobb kiadásainkat. Ez hosszú távon egy jó befektetés!


Sürgősségi javító munka


Végül, de nem utolsó sorban a sürgősségi javító karbantartás is nagyon fontos egy épület érdekében, hiszen vannak olyan esetek, amikor haladéktalanul be kell avatkozni illetve veszélyt elhárítani, esetleg baleset-megelőzés vagy biztonsági okokból azonnal reagálni kell.

Például kitört ablak, tetőjavítás (beázás miatt), vihar okozta károk, esetleg olyan meghibásodások, amik gyors illetve nagyobb romlásához, károkhoz vezethetnek.